آیین‌نامه‌ رعایت‌ و حمایت‌ از حقوق مالکیت‌ معنوي بین‌المللی‌

1401/8/8 0:0

 

آیین‌نامه‌ رعایت‌ و حمایت‌ از حقوق مالکیت‌ معنوي بین‌المللی‌ منابع‌ دیجیتالی‌

 

دانشگاه علوم پزشکی‌ بوشهر

مقدمه‌:

 

با توجه‌ به‌ اهمیت‌ کتابخانه‌ دیجیتال هر دانشگاه در پیشبرد اهداف آموزشی‌ و پژوهشی‌ و به‌ منظور استفاده بهینه‌ و ارائه‌ خدمات مطلوب تر به‌ کاربران کتابخانه‌ (دانشجویان، کارکنان و اعضای‌ محترم هیات علمی‌ ) آئین‌نامه‌ای‌ تدوین‌ شده است‌ که‌ هر ساله‌ مورد بازبینی‌ قرار می‌گیرد. آئین‌نامه‌ موجود به‌ منظور هماهنگی‌ در امور مربوط به‌ خدمات رسانی‌ به‌ کاربران کتابخانه‌ مرکزی‌ و اقماری‌ دانشگاه بازنگری‌ و تدوین‌ و در تاریخ‌ شورای‌ پژوهشی‌ معاونت‌ تحقیقات و فناوری‌ رسیده است‌.

هدف:

هدف اصلی‌ کتابخانه‌ الکترونیک‌ دانشگاه ، کمک‌ به‌ ارتقاء سطح‌ کیفی‌ آموزش و پژوهش‌ در دانشگاه و ایجاد یک‌ چارچوب شفاف برای‌ تبیین‌ قانونمند حقوق و تعهدات پدیدآورنده اثر، ناشر و صیانت‌ از حقوق مالکیت‌ معنوی‌ اثر و کاهش‌ بروز اختلافات و تخلفات در این‌ زمینه‌ است‌.

بندهاي آیین‌نامه‌ کتابخانه‌ دیجیتال:

  • کلیه‌ افراد در جامعه‌ دانشگاهی‌ علوم پزشکی‌ بوشهر اعم‌ از اساتید، دانشجویان و کارمندان در محیط‌ دانشگاه می‌ توانند از امکانات کتابخانه‌ دیجیتال استفاده نمایند.
  • کلیه‌ افراد در جامعه‌ دانشگاهی‌ علوم پزشکی‌ بوشهر اعم‌ از اساتید، دانشجویان و کارمندان می‌ توانند از طریق‌ VPNدانشگاه در خارج از کلیه‌ امکانات کتابخانه‌ دیجیتال استفاده نمایند.
  • امکان کپی‌، توزیع‌، بارگذاری‌ در سایت‌، نمایش‌ و اجرای‌ تمامی‌ منابع‌ داری‌ حق‌ مولف‌ بدون اخذ مجوز کتبی‌ از صاحب‌ آن منبع‌، وجود ندارد و هرگونه‌ استفاده از منابع‌ علمی‌ اعم‌ از پایان‌نامه‌، مقالات و کتابها جهت‌ فعالیت‌های‌ پژوهشی‌ و آموزشی‌ و تدریس‌ می‌بایست‌ با ذکر منبع‌ اثر صورت پذیرد.
  • استفاده از کتاب های‌ الکترونیکی‌ موجود در پایگاه های‌ اطلاعاتی‌ نظیر Clinicalkay و غیره ... بلامانع‌ می‌باشد. و نسخه‌ برداری‌ و پرینت‌ محدود قسمتی‌ از یک‌ کتاب الکترونیکی‌ بلامانع‌ می‌باشد .کپی‌ و پرینت‌ کامل‌ کتاب ممنوع می‌باشد. هرگونه‌ استفاده تجاری‌ از کتاب غیرمجاز و ممنوع می‌باشد.

               دانلود فایل pdf

کلمات کلیدی:
آیین‌نامه‌     مالکیت‌     معنوي     منابع‌.دیجیتالی‌     دانشگاه.علوم.پزشکی‌.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   8 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۲

 


چاپ | فايل متن
< >