Web Of Science

1397/7/14 0:0

معرفی پایگاه :
پایگاه Web of Science یکی از بزرگ ترین بانک‌های اطلاعاتی دنیا محسوب می‌شود که در سال 1992 به شرکتThomson Reuters  واگذار شد و هم اکنون در اختیار شرکت Clarivate analytics می‌باشد، طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف را پوشش می‌دهد. توسط پایگاه Web of Science می‌توان به چکیده مقاله‌های بسیاری دسترسی داشت و یکی از مزایای این پایگاه معرفی تمام منابع مقاله‌ها است که ویژگی بسیار مفیدی به شمار می‌رود. هدف اصلی این موسسه نمایه‌سازی و تحلیل استنادی است.
برای استفاده از این پایگاه ابتدا وارد سایت کتابخانه دیجیتال و سپس از بخش پایگاه های اطلاعاتی لوگوی پایگاه را انتخاب کنید.

در قسمت جستجو سه عنوان وجود دارد که شما می‌توانید به سه شکل مختلف اقدام به جستجوي فایل موردنظر کنید:

  •     Basic search  : این قسمت می‌توانید جستجوی مقاله موردنظر را بر اساس عنوان یا نام نویسنده انجام دهید. کافی است عنوان موردنظر را در کادر وارد کنید و روی گزینه سرچ کلیک کنید.
  •       Cited Reference Search : از طریق این قسمت می توانید به مقاله هایی را پیدا کنید که به موضوع و یا نویسنده خاصی اشاره کرده‌اند.
  •    Advance Search : این قسمت جستجوی پیشرفته پایگاه Web of Science بوده و شما می توانید به صورت پیشرفته و دقیق مقاله خود را پیدا کند. نکته مهم این قسمت استفاده از تگ های منطقی مانند not،orوAnd  است که می توانید با توجه به مثالی که به صورت پیش فرض نشان داده شده جستجوی خود را تا حد بسیار زیادی دقیق کنید.
به خاطر داشته باشید که در پایین سایت قسمتی برای تنظیمات بیشتر وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. مثلاً شما می‌توانید با انتخاب یک سال فقط مقاله‌های انتشار یافته در آن سال را مشاهده کنید و یا با انتخاب یک بازه زمانی مقاله‌های مشخص مربوط به بازه زمانی موردنظر را ببینید.
لازم به ذکر است که پایگاه Web of Science در حال حاضر با سه زبان انگلیسی، کره‌ای و روسی فعالیت می‌کند و شما می‌توانید از بین این سه زبان یکی را انتخاب کنید.


تاریخ بروز رسانی:   29 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >