Scopus

1397/7/14 0:0

معرفی پایگاه scopus

Scopus  از بزرگترین پایگاه‌هاي چکیده و استنادي وبی با کیفیت بالاست که ابزار هوشمند آنالیز و نمودارسازي تحقیق را دارد. این پایگاه که توسط شرکت Elsevier منتشر می‌شود، حدود 55 میلیون رکورد از 5000 ناشر از سال 1960 تا زمان حاضر را به صورت روزآمد ارائه می‌دهد. این پایگاه با پوشش میان رشته‌اي وسیع خود، مجلات علمی، کتب و مجموعه همچنین امکان جستجو در ثبت اختراعات را نیز فراهم می‌کند. پیوند مستقیم مقالات کنفرانسی را در زمینه‌هاي تکنولوژي، پزشکی، علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی ارائه می‌دهد. دسترسی‌ به متن کامل مقالات، این پایگاه را به یکی از ابزارهاي سریع و جامع براي جستجو تبدیل کرده است.

این مجموعه دربرگیرنده بیش از 17000 عنوان مجله از موضوعات مختلف است پس پوشش مجلات آن تقریبا دو برابر web of science   بوده و به همین دلیل گزارش استنادات و ارجاعات بدست آمده از آن دقیقتر است.

عضویت در پایگاه:
با عضویت در محيط  scopusمي‌توانید از امکانات این سایت از قبیل ذخیره کردن اطلاعات و سیستم آگاهی‌رسانی(Alert)  استفاده نمائید. برای عضویت، گزینة Register را انتخاب و فرم عضویت را پر نمائید. در مراجعات بعدی دیگر نیازی به ثبت نام کردن ندارید فقط با انتخاب Login و وارد نمودن شناسة کاربری و رمز عبور خود، از امکانات این سایت بهره ببرید.
 
پوشش موضوعی scopus :
علم پزشکی و سلامت
علوم زیستی و کشاورزی
علوم محیط زیست
علوم انسانی
علوم اجتماعی
علم شیمی و ریاضیات
علم فیزیک
علوم پایه و مهندسی
نحوه جستجو در پایگاه scopus
پس از ورود به پايگاه  SCOPUS با آدرس  http://www.scopus.com، گزینه Document Search امکان جستجوی موضوعی را فراهم می کند.در قسمت Search  ، کلید واژه(های) خود را وارد کنید. از منوی آبشاری روبروی آن فیلد دلخواه از قبیل عنوان مقاله، چکیده، نویسنده و ... را انتخاب و جستجوی خود را به آن فیلد محدود کنید. گزینه Add search field جعبه های جستجو را افزایش می دهد. در قسمت Limit to محدودیت های دیگری مانند  محدوده سالی (Date Range)، نوع مدرک (Document Type) و محدودة موضوعی (Subject Areas) را اعمال کنید.
دانلود مقالات در این پایگاه :
با استفاده از گزینه export میتوان از نتایج خود خروجی تهیه نمود.


تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۲

 


چاپ
< >