UpToDate

1397/7/14 0:0

 

معرفی پایگاه :

پایگاه اطلاعاتی up to date در برگیرنده منابع اطلاعاتی بازبینی شده و مبتنی بر شواهد پزشکی است  و اطلاعاتی تفضیلی را درباره مراقبت از بیمار و موارد بالینی (علاءم بالینی ،روش های آزمایشگاهی و تشخیص و درمان بیماریها) ارائه می‌دهد که برای پزشکان و بیماران کاربرد دارد. با کمک این پایگاه می‌توان به پاسخ‌های کاملی در خصوص سوالات بالینی دست یافت. هر ساله بیش از 80 میلیون مورد مربوط به بیماران توسط تیم‌های تحقیقاتی up to date  مورد پژوهش و بررسی قرار می‌گیرد و هر 4 ماه یکبار اطلاعات ارايه شده در up to date روز آمد می‌شود. همچنین دارای لینک به چکیده‌های مدلاین است. ناشر آن WoltersKluwer Health می‌باشد. 

محتوای پایگاه:
در این پایگاه بیش از 75 هزار صفحه متن و تصویر و بیش از 250 هزار منبع فراهم شده است و یک پایگاه اطلاعاتی دارویی و پیوندهایی به چکیده‌های مدلاین نیز ارايه شده است.up to date  بیش از 7300 زمینه موضوعی را در 13 تخصص پزشکی پوشش می‌دهد که عبارت است از:
1.       کلیه
2.       اعصاب
3.       گوارش و کبد
4.       خون شناسی
5.       سرطان
6.       بیماری های عفونی
7.       ریه،حساسیت ها و ایمنی شناسی
8.       اطفال
9.       روماتولوژی
10.   زنان و زایمانو بهداشت زنان
11.   غدد درون ریز
12.   قلب و عروق

    13.  طب خانواده و اورژانس،مراقبت های اولیه بزرگسالان

بخش Drug Interactions)تداخلات دارویی(
UpToDate با همکاری LexiCompبانک اطلاعات دارویی وسیع و عمیقی را فراهم آورده که به کاهش خطرات و افزایش ایمنی بیمار کمک می‌کند. این بانک قابلیت تحلیل تداخل‌های مابین دارو بادارو، گیاه دارویی با دارو و گیاه دارویی با گیاه دارویی را دارد.

* داروهای متداخل بر اساس میزان خطر به درجه های A,B,C,D,Xتقسیم می‌شوند که در قسمت راهنما توضیحات مربوط به هرکدام نمایش داده شده است.

 جستجو در up to date:

در کادر جستجو(search up to date)عبارت جستجوی خود را وارد کنید.

عبارت جستجو می‌تواند نام بیماریها، علائم بیماری، رویکردها و اختلالات آزمایشگاهی، نام داروها و رده های دارویی باشد.

جستجوی گرافیک
بیش از هزاران مبحث آموزش به بیمار را در سطوح مختلف جهت پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی مختلف بیماران فراهم می‌کند. مطالب این بخش حاوی تصاویر تمام رنگی، گرافیک و نمودار جهت کمک به خواننده برای درک وضعیت و مراقبت از خود می‌باشد.


تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >