science direct

1397/7/14 0:0

 

 

معرفی پایگاه science Direct:

 science Directيك سرويس اطلاعاتي الكترونيكي پيشرو محصول شرکت Elsevier است كه به وسيله این پایگاه به بيش از 1700 مجله علمي، فني، پزشكي به صورت تمام متن (fulltext) و 59 ميليون چكيده مقالات علمي دسترسي پيدا مي‌كنيد. با مقالات بيش از 120 ناشر ديگر ارتباط برقرار مي‌كنيد.
پوشش موضوعی science Direct:
این پایگاه شامل منابعی در زمینه­ های تقريباً تمامي موضوعات بخصوص علوم پايه، علوم محض، كشاورزي، فني و مهندسي، علوم پزشكي، اقتصاد و علوم انساني و علوم اجتماعي می ­باشد.
عضویت در این پایگاه :
عضویت در پایگاه اطلاعاتی ساینس دایرکت به دو صورت انجام می­شود که شامل عضویت عادی و عضویت سفارشی می­باشد. برای عضویت در پايگاه ساینس دایرکت باید به صفحه اصلی پایگاه وارد شوید و گزینه  register را انتخاب کنید. با انتخاب این مورد کادری برای شما باز می­شود که با تکمیل آن می­توانید به عنوان عضو پایگاه از امکاناتی که برای یک کاربر قرار داده شد، استفاده کنید.
با عضویت در science Direct و ایجاد یک پروفایل شخصی می توانید از امکاناتی مانند ذخیره کردن جستجوها، ایجاد لیستی از نشریات مورد علاقه، استفاده از سرویس Search Alert و... بهره ببرید.

جستجو در science Direct:

دراین پایگاه شما می توانید جستجوی خود را با استفاده از نوار جستجوی بالای صفحه آغاز کنید. یا به منظور جستجوی تخصصي از جستجوی پیشرفته استفاده نمائید.
1.  جستجوی سریع: کلید واژه خود را در فیلد مناسب انتخاب کرده و آیکن سرچ را انتخاب نمائید.
2.  جستجوی پیشرفته: به منظور جستجوی تخصصی و موارد خاص و یا دسترسی به تاریخچه جستجو از این فیلد استفاده می شود.
3.   جستجو در میان انواع منابع: به طور خاص می توان در میان مجلات علمی، کتابها، آثار مرجع و یا تصاویر جستجو نمود.
4.   عبارت جستجو را در کادر جستجو وارد نموده و فیلد مورد نظر را تعیین نمائید. می توانید به طور همزمان چند عبارت را در فیلد مختلف عملگرهای بولی با هم ترکیب نمائید.
5.  می توانید جستجوی خود را به مجلات، کتابها، مقالات با دسترسی آزاد، حوزه موضوعی و سال انتشار پالایش نمائید.
ذخیره کردن جستجوها:

از طریق عضویت در science direct می‌توان از امکانات این پایگاه مانند ذخیره جستجوها استفاده کرد. همچنین از گزینه export نیز می‌توان خروجی جستجوها را گرفت.

ویژگی های شخصی سازی و خدمات آگاهی رسانی جاری(هشدار)
  •       اگر شما در حال حاضر نام کاربری و کلمه عبور دارید بر روی  گزینه sign in کلیک نمایید.
  •      اگر اشتراک گذاری با کامپیوتر امکان پذیر نبود شما می توانید با فعال كردن گزینه Remember me  نام كاربري و پسوردتان را در سيستم ذخيره نماييد.
  •       اگر کلمه عبورتان را فراموش کردید بر روی گزینه Forgotten username or password  کلیک و آدرس ایمیلتان را که هنگام عضویت استفاده کرده اید؛ وارد نمایید.
هنگام ورود به سایت، شما قادر به امکانات ذیل خواهید بود:
  •       مدیریت آگاهی رسانی جاری(RSS,ALERT )
  •      تغییر پسورد
  •       به روز کردن جزئیات و تنظیمات شخصی
  •      درصورت عدم عضویت: برای عضویت به عنوان یک کاربر جدید بر روي Not Registered  کلیک  و اطلاعات لازم را وارد نمایید.


تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >